NAJLEPSZE KAWIARNIE GDAŃSK - WRZESZCZ

06/07/2016
barista przygotowuje kawę w syfonie

Ależ się cieszę, że nasz ostatni wpis o kawiarniach w Śródmieściu Gdańska cieszył się taką popularnością. Chyba nie ma nic fajniejszego, niż uczucie, że to, co tworzę jakoś  się Wam przydaje :)

Dzisiaj czas na Wrzeszcz. Dzielnica, której musiałam poświęcić oddzielny rozdział. Turyści najczęściej kojarzą tę część Gdańska z Galerią Bałtycką, ale tak naprawdę warto tu wpaść z innego powodu. A właściwie dwóch. Nowo powstałe osiedle Garnizon i odrestaurowana ul. Wajdeloty we Wrzeszczu Dolnym. Dwie miejscówki, które po prostu trzeba odwiedzić będąc w Gdańsku. O Wajdeloty już zresztą pisaliśmy tutaj. Ale dzisiaj interesuje nas tylko dobra kawa, pyszne desery i nieziemskie śniadania. A takie właśnie znajdziecie w kilku fajnych miejscach w Garnizonie i w Dolnym Wrzeszczu właśnie. Kolejność przypadkowa. 

FUKAFE

Wegańska knajpka przy Wajdeloty. Jedna z pierwszych kawiarni w Gdańsku, gdzie już prawie 5 lat temu można było napić się alternatyw kawowych, na które teraz jest coraz większa moda. Dla mnie to też miejsce, w którym po raz pierwszy spróbowałam kawy parzonej na zimno cold brew a Michał kawy z Kality. I to jakiej kawy! Z palarni w Luksemburgu wypalanej specjalnie dla Fukafe. Zakochaliśmy się. Również w ciastach. Szczególnie w szpinakowym i musie czekoladowym <3

kawa cold brew i kalita podana z ciastem szpinakowym w fukafe w Gdańsku

kawa alternatywna parzona w kalita

wegańska kawiarnia w Gdańsku

najlepsze wegańskie ciasta w kawiarni fukafe Gdańsk

cold brew w trójmiejskiej kawiarni

wnętrze kawiarni z różowym jeleniem

wnętrze kawiarni fukafe w Gdańsku

miedziany bar i różowy jeleń we wnętrzu kawiarni

 

KREATYWNA CAFE

Nasze najnowsze odkrycie. Ich kawa z syfonu wbija w fotel. I to nie tylko ten smak, ale całe doświadczenie parzenia. O wysoki poziom alternatyw kawowych dba tu charyzmatyczny barista :) Jeśli do tego dorzucić pyszne desery i śniadania (mmm ich sernik cytrynowy i blok kawowy.....), to aż nie chce się stamtąd wychodzić. 

kawa z syfonu z espresso doppio i sernikiem cytrynowym w Kreatywnej Cafe

alternatywne metody parzenia kawy - syfon

alternatywne metody parzenia kawy - syfon

warsztaty wypalania z gliny w kreatywnej cafe w Gdańsku

wnętrze kawiarni kreatyna cafe w Gdańsku

espresso doppio w kreatywnej cafe

 

MARMOLADA CHLEB I KAWA

Chyba jedno z najlepszych miejsc w Gdańsku na śniadanie. Gofr z chrupiącym boczkiem i jajkiem sadzonym, wypiekany na miejscu chleb z przepyszną tradycyjną marmoladą... Do tego kawa z lokalnej palarni. Omnomnom :) To też jedno z niewielu miejsc w Gdańsku, gdzie można usiąść przy wspólnym stole nawet dużą rodziną, co zawsze bardzo mi się podobało w knajpkach za granicą. 

marmolada chleb i kawa oraz gofr z jajkiem sadzonym i bekonem w kawiarni w Gdańsku

domowa marmolada z pyszną drożdżówką i świeżą kawą

antresola w trójmiejskiej kawiarni Marmolada Chleb i Kawa

wnętrze kawiarni marmolada chleb i kawa

śniadanie w jednej z najlepszych kawiarni w Gdańsku

kawiarnia przyjazna dzieciom w Gdańsku

stoliki przed kawiarnią marmolada chleb i kawa

świeże zioła przed kawiarnią marmolada chleb i kawa

 

KURHAUS

Tak się składa, że to tutaj najczęściej umawiamy się ze znajomymi.  Jakoś tak domowo tu, niezobowiązująco, bezpretensjonalnie i mega pozytywnie. Bardzo podoba mi się design z lat 60. i chilloutowa muzyka.  Póki co wpadamy tu na kawę z chemexa i pyszne ciacho. Cydr i prosecco wieczorową porą czekają aż dzieci będą bardziej samowystarczalne :)

alternatywy kawowe i pyszne ciasto w Kurhaus we Wrzeszczu

wnętrze kawiarni Kurhaus

wnętrze kawiarni Kurhaus

alternatywa kawowa z chemex w Kurhaus

kawa z chemex w Kurhasie we Wrzeszczu

wnętrze kawiarni Kurhaus

wnętrze kawiarni Kurhaus

kawiarnia przyjazna dzieciom w Gdańsku

 

UMAM

Wow wow wow. Zapewniam, że takich ciastek jak tutaj jeszcze nie jedliście! Są I D E A L N E. Smakowo i pod względem wyglądu. Zresztą nic dziwnego. Pracują tutaj jedni z najlepszych cukierników w Polsce! (#duma) Oprócz kawiarni we Wrzeszczu, UMAM od niedawna jest też na Szafarni w Śródmieściu Gdańska, co mnie osobiście bardzo cieszy, bo to najbliżej nas :)

 przepyszne ciastka w cukierni i kawiarni Umam w Gdańsku

najlepsze ciastka w Gdańsku w Umam

pyszne owocowe ciastka w kawiarni Umam

wnętrze kawiarni Umam w Gdańsku

wnętrze kawiarni Gdańsk

pyszna kawa i ciasta w kawiarni Umam

kawiarnia przyjazna dzieciom w Gdańsku

kawiarnia przyjazna dzieciom w Gdańsku

 

 

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.