NOWY DOLNY WRZESZCZ - TRICITY GUIDE

20/07/2015
spacer po ul.Wajdeloty w Dolnym Wrzeszczu

The best thing about living in 3city is that it is so undiscovered. Recently, we've had a walk in Dolny Wrzeszcz so we can recommend a couple nice spots.

We heard about the legendary ice-cream bar called Eskimo some time ago but only now did we manage to pop in there. It feels like in the 80s here so even if you're not an ice-cream lover, you should visit this place.

Pomieszalnia is another cool place in the area. It's a new muesli bar where you can pick what goes into your muesli mix. I love this place.

There are quite a lot new coffee shops and restaurants in the area like KnodelKurhausAvocado or Fukafe. The district has been renovated recently so it's totally worth visiting.

*****

Najfajniejsze w Trójmieście jest to, że jest takie nieodkryte. Ostatnio wybraliśmy się na spacer po Dolnym Wrzeszczu w Gdańsku i stwierdziliśmy, że to miejsce koniecznie musi się znaleźć w naszym cyklu Alternatywne Trójmiasto.

Już dawno słyszeliśmy o legendarnej lodziarni Eskimo, ale dopiero teraz udało nam się ją odwiedzić. Warto tu zajrzeć nawet jeśli nie jesteście fanami lodów. Tutaj czas się zatrzymał jakieś 30 lat temu. W osobnym okienku nabywamy specjalny żeton. Następnie wymieniamy go na lody, które podaje nam pani w pięknej trwałej ondulacji :)

Kolejne nasze odkrycie to bar musli Pomieszalnia, która mieści się w jednym z budynków wrzeszczańskiego rynku. Świetne miejsce na zdrowy posiłek. Tutaj sami skomponujemy swoje musli. Siemię lniane, otręby, suszone owoce, świeże maliny i jeszcze wiele innych fajnych składników. Jak dla mnie rewelacja! Dodatkowo, bardzo miła obsługa. W gorący dzień koniecznie spróbujcie też mrożonej herbaty z sodówką :)

Nie każdy pewnie wie, że przez Dolny Wrzeszcz między kamienicami, niepostrzeżenie płynie sobie struga Strzyża. Poprzecinana licznymi mostkami, tworzy miejscami klimat jak w Wenecji. Dzięki niej okoliczne zaułki i podwórka kamienic są bardzo romantyczne.

Dolny Wrzeszcz przeszedł ostatnio sporą metamorfozę. Ulica Wajdeloty jest obecnie nie do poznania. Powstało tu też kilka nowych, klimatycznych knajpek jak KnodelKurhausAvocado czy Fukafe. Przy okazji wizyty w Gdańsku, koniecznie odwiedźcie tę dzielnicę.

 

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.