PLAC ZABAW TRÓJMIASTO

24/05/2017

Przez ostatni rok często pytaliście nas o fajne miejsca w Trójmieście. W zeszłym roku zrobiliśmy serię wpisów o najlepszych kawiarniach w Trójmieście. W tym roku chciałam się z Wami podzielić moją wiedzą o najciekawszych, moim zdaniem, placach zabaw. Temat niby oczywisty, ale mimo że jesteśmy stałymi bywalcami i wydawało się, że temat znamy doskonale, sami byliśmy mile zaskoczeni, kiedy odkryliśmy kilka całkiem nowych miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia :)

Przygotowaliśmy więc 8 najfajniejszych (naszym zdaniem) miejsc, gdzie dzieci mogą się bezpiecznie bawić na świeżym powietrzu (choć jest jeden mały wyjątek ;) ). Do każdego opisu dodaliśmy też lokalizację na mapie. Podstawowym kryterium doboru placów była oczywiście ich atrakcyjność, wielkość i jakość zabawek, ale również ich bliskość centrum Gdańska, Sopotu i Gdyni. Bardzo mnie cieszy, że placów zabaw w Trójmieście przybywa. Jeśli jakiś plac Waszym zdaniem również załuguje na to, żeby znalaźć się na tej liście, a my o nim nie wiemy to wrzucajcie informacje w komentarzach. Chętnie go poznamy i dodamy do wpisu, żeby było go łatwo znaleźć.


Plac Zabaw #1 GDAŃSK - ORUNIA

Jeden z naszych ulubionych placów zabaw w Gdańsku. Jest położony ok 2 km od centrum Gdańska, w dzielnicy Orunia i najlepiej ze Śródmieścia dojechać tam samochodem, traktem Św. Wojciecha. Dokładną lokalizację placu znajdziecie TUTAJ. Plac jest przepięknie położony tuż przy malowniczym, zabytkowym Parku Oruńskim, który warto odwiedzić niezależnie. Plac zabaw jest naprawdę duży i składa się z kilku części. Podzielony jest w zależności od grupy wiekowej dzieci. Sprzęt jest naprawdę zróżnicowany, więc dzieci w każdym wieku na pewno znajdą coś fajnego dla siebie. Przy większości urządzeń jest powierzchnia typu tartan, dlatego można tu przyjechać nawet niedługo po deszczu bez obaw, że będzie ślisko lub błotniście. Plac zabaw jest też nieco oddalony od centrum Gdańska, ale jest to również jego atut, ponieważ dzięki temu rzadko bywa przepełniony. Niestety ze względu na wielki deficyt takich placów przypuszczalnie nie potrwa to długo ;)

najlepsze place zabaw w gdańsku - Park Oruński

Zjeżdżalnie, pająki i ścianka wspinaczkowa na placu zabaw w Gdańsku Orunii

najlepsze place zabaw w Gdańsku - Park Oruński

pajęczyna na nowym placu zabaw w Gdańsku

 

Plac Zabaw #2 GDAŃSK - ŚRÓDMIEŚCIE

Jeżeli szukacie fajnego placu zabaw w samym centrum Gdańska to polecamy nowe miejsce położone w parku na tyłach kościoła Św. Barbary. TUTAJ lokalizacja google maps. Dojście z ul. Długiej zajmie ok 10 min i jest banalnie proste. Zaczynając od fontanny Neptuna, trzeba iść cały czas prosto w dół ul. Długi Targ aż do kościoła Św. Barbary i przed nim skręcić w lewo w ul. Św Barbary. Po ok 50 m po prawej stronie znajdziecie park z placem zabaw. Miejsce szczególnie polecamy w letnie dni ze względu na przepiękne położenie wśród drzew i zieleni oraz nieco na uboczu od ścisku, jaki panuje w lipcu i sierpniu na ulicach Głównego Miasta w Gdańsku. Plac nie jest może wielki, ale ma kilka fajnych i nietypowych zabawek dla dzieci w różnym wieku a tuż przy nim jest też siłownia zawnętrzna dla aktywnych rodziców oraz stoły do ping ponga ;) Sam plac jest położony w bardzo malowniczym parku, a przy samym placu jest też trawiaste wzgórze wśród drzew z pięknym widokiem na Główne Miasto, idealne miejsce na piknik lub chwilę relaksu.

najlepsze place zabaw w Trójmieście - plac Gdańsk Śródmieście

najlepsze place zabaw w Trójmieście - plac Gdańsk Śródmieście

miejsca do zabaw w Trójmieście - plac zabaw  przy ul. Świętej Barbary w Gdańsku

nowy plac zabaw w centrum Gdańska

 

Plac Zabaw #3 GDAŃSK - PRZYMORZE

Przemieszczając się w stronę Sopotu wzdłuż zatoki, warto odwiedzić Park Prezydenta Reagana. Jest to olbrzymi teren zagospodarowany zielenią i miejscami do aktywności na świeżym powietrzu, wieloma mniejszymi i większymi placami zabaw, ścieżkami spacerowymi i rowerowymi. Właściwie moglibyśmy polecić wszystkie place zabaw w parku, ale jest jeden, który jest szczególnie duży i dobrze wyposażony. TUTAJ dodaliśmy jego lokalizację z google maps. Samochód najlepiej zostawić na parkingu przy ul. Dąbrowszczaków i pieszo odnaleźć plac zabaw. Sam plac ma już kilka lat, ale stale przybywa tam nowych urządzeń. Jest tu wielki zamek z kilkoma mostkami linowymi  i dwiema naprawdę dużymi zjeżdżalniami dla starszych dzieci, drewniany statek piratów, mniejszy zamek dla nieco młodszych użytkowników, urządzenia do zabawy z piaskiem, wiele huśtawek, w tym również specjalna huśtawka przystosowana do korzystania przez osoby na wózku inwalidzkim oraz zjazd linowy. Jedynym minusem tego placu jest brak zacienienia, więc w naprawdę gorące dni lepiej wybrać się tutaj rano lub późnym popołudniem.

Najlepszy plac zabaw w Parku Prezydenta Reagana Gdańsk Przymorze

miejsca do zabaw w Trójmieście - plac zabaw  w Parku Reagana Gdańsk Przymorze

plac zabaw w Parku Reagana w Gdańsku

Najlepszy plac zabaw w Parku Prezydenta Reagana Gdańsk Przymorze

 

Plac Zabaw #4 GDAŃSK - BRZEŹNO

Niedaleko "Krainy Zabaw" w Parku Reagana, odkryliśmy bardzo fajny mini plac zabaw. Znajduje się na plaży niedaleko molo w Gdańsku Brzeźnie. Dokładną lokalizację znajdziecie na mapie TUTAJ. Jest to właściwie pojedyncza zabawka, ale w związku z tym, że jest to jedyny taki mini plac na plaży w Gdańsku, postanowiliśmy o nim również napisać. Urządzenie w kształcie statku jest na pewno dużą atrakcją dla dzieci. Ma kilka bardzo nietypowych zjeżdżalni o różnym stopniu trudności orak kilka możliwości wspinaczki, w tym również bardzo ciekawą "pajęczynę" z lin. Polecamy ten plac zabaw na plaży w Gdańsku szczególnie rodzicom, którzy chcieliby przy okazji nieco wypocząć podczas zabawy dzieci.

Plac zabaw na plaży w Gdańśku Brzeźnis

Plac zabaw na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Plac zabaw na plaży w Gdańsku Brzeźnie

 

Plac Zabaw #5 GDAŃSK - ECS

Ostatni plac zabaw w Gdańsku, jaki chcieliśmy Wam polecić jest naszym ulubionym miejscem na deszczowe dni. Jest dosyć nietypowy, ponieważ znajduje się w budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Lokalizację na mapie zostawiamy TUTAJ. Jest to "Wydział Zabaw" muzeum i oprócz zawieszonych pod sufitem mostków, przejść, drabinek, zjeżdżalni i basenu z piłkami znajdziecie tam również wiele edukacyjnych, multimedialnych i interaktywnych zabaw. Można np. wysłać własnoręcznie napisany list pneumatyuczną pocztą (system dokładnie jak na statku) i otrzymać odpowiedź tą samą dorogą :) Do Wydziału Zabaw wchodzi się o pełnych godzinach, a bilet wstępu kosztuje jedynie 5zł. Godziny otwarcia oraz aktualności znajdziecie na stronie ECS TUTAJ.

 Plac zabaw w budynku ECS w Gdańsku

Plac zabaw w budynku ECS w Gdańsku

Plac zabaw w budynku ECS w Gdańsku

Basen z piłkami w Wydziale Zabaw w gdańskim ECS

 

Plac Zabaw #6 SOPOT

Na plaży, niedaleko Zatoki Sztuki w Sopocie, znajduje się nasz ulubiony trójmiejski plac zabaw (dokładną lokalizację znajdziecie TUTAJ). Plac jest położony na plaży, dlatego uwielbiamy tam przebywać. Poza tym, zabawki są przepięknie wykonane z ręcznie obrabianego drewna i jest ich naprawdę sporo. Jeśli dodam jeszcze, że na placu można odpocząć w cieniu palmy leżąc na hamaku, to nie musimy specjalnie tłumaczyć dlaczego jesteśmy tam naprawdę często. Jedynym minusem tego placu jest może tylko to, że w sezonie bywa tu czasem tłoczno. Jeśli nie lubicie ścisku, polecamy wybrać się tutaj rano lub wieczorem. Poza tym, że będzie nieco luźniej, wieczory na tej plaży są po prostu wspaniałe! W ciepłe letnie dni często bywa, że wracamy z tego sopockiego placu zabaw dopiero po zachodzie słońca ;)

plac zabaw na sopockiej plaży niedaleko Zatoki Sztuki

plac zabaw na sopockiej plaży niedaleko Zatoki Sztuki

plac zabaw na sopockiej plaży niedaleko Zatoki Sztuki

plac zabaw na sopockiej plaży niedaleko Zatoki Sztuki

 

Plac Zabaw #7 GDYNIA ŚRÓDMIEŚCIE

Jeżeli szukacie naprawdę dużego placu zabaw w pobliżu centrum Gdyni, polecamy plac na miejskiej plaży. Najłatwiej trafić na niego idąc lub jadąc ul. Armii Krajowej. Dokładna lolalizacja na mapie TUTAJ. Plac zabaw w Gdyni jest największym placem na plaży w Trójmieście. Są tu wszystkie zabawki dla każdej grupy wiekowej zaczynając od zamków i mini zjeżdżalni dla najmłodszych, a kończąc na potężnym statku piratów z mnóstwem mostków i zjeżdżalni oraz sztucznej skale z prawdziwymi chwytami do wspinaczki dla najbardziej zaawansowanych użytkowników. Część placu zbaw dla mniejszych dzieci zlokalizowana jest blisko parku, dzięki czemu nawet w upalne dni jest tu przyjemnie. Na środku placu jest też specjalna altana z zadaszeniem, gdzie można zostawić np. wózek lub rowery. Do tego cały plac jest poprzecinany drewnianymi pomostami, umożliwiającymi swobodny dostęp do każdej części z wózkiem. Naprawdę fajny, duży i dobrze przemyślany plac zabaw i do tego na trójmiejskiej plaży :) Z pewnością jest to jeden z najfajnieszych placów zabaw w Trójmieście.

 Plac Zabaw w Gdyni Śródmieście

piękny plac zabaw na plaży w Gdyni

Największy plac zabaw w Trójmieście, na gdyńskiej plaży

Najlepsze place zabaw w Trójmieście - Plac zabaw na plaży w Gdyni

 

Plac Zabaw #8 GDYNIA DZIAŁKI LEŚNE

Ostatnim placem zabaw w Trójmieście, jaki chcieliśmy polecić i zarazem naszym najnowszym odkryciem jest plac przy skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Warszawskiej w Gdyni. Oddalony od centrum o ok 1,5km (lokalizacja na mapie TUTAJ) plac zabaw zasługuje na uwagę ze względu na naprawdę świetne wyposażenie oraz doskonałe rozplanowanie całego placu. Znajdziecie tutaj zarówno zaawansowane drabinki/ mostki dla starszych dzieci, ale większość placu jest zaprojektowana idealnie dla najmłodszych użytkowników. Nasze dzieci pokochały zjeżdżalnię dostępną z bezpiecznego wzgórza (pierwszy raz spotkaliśmy taką w Trójmieście) oraz trampoliny wbudowane w tartanowe podłoże. Są też bardzo fajne huśtawki, karuzela i pociąg z grami dla najmłodszych. Cały plac jest ogrodzony, a tuż obok znajduje się siłownia zewnętrzna oraz stoły do ping ponga. Plac został wybudowany w tym roku i prezentuje się naprawdę wspaniale. Trochę obawialiśmy się lokalizacji przy głównych ulicach, ale, jak się okazało, na miejscu plac został doskonale oddzielony od ulic zielonymi ekranami dźwiękochłonnymi. Naprawdę warto przejść się lub przejechać tutaj z centrum.

 plac zabaw w Gdyni, przy ul. Śląskiej

nowy duży plac zabaw przy ul. Śląskiej w Gdyni

trampolina na placu zabaw w Gdyni przy ul. Warszawskiej i Śląskiej

plac zabaw w centrum Gdyni

plac zabaw Gdynia Centrum

 

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness