MOBIL DLA DZIECKA DIY

01/02/2015

Sporo osób pytało nas ostatnio czy jeszcze żyjemy. Tak, żyjemy i mamy się całkiem dobrze ;) Musieliśmy zrobić sobie krótką przerwę, ale już jesteśmy z powrotem z Wami.

Mimo natłoku spraw, udało mi się dzisiaj znaleźć chwilę na zrobienie dekoracji do pokoju siostrzyczki Lennego, która lada dzień powinna być już z nami. Zapraszam więc na odcinek z cyklu Zrób Sobie Design ;)

Kiedy jeszcze nie byłam mamą, nad łóżeczkami nowonarodzonych bobasów najczęściej widziałam kolorowe, plastikowe karuzele. Chyba nie do końca odpowiadał mi taki klimat w naszym domu.  Chciałam aby było to coś zwiewnego, lekkiego, prostego, a przede wszystkim indywidualnego. I tak po raz pierwszy natknęłam się na mobile, czyli delikatne karuzele wykonane z lekkich materiałów, poruszające się pod wpływem cyrkulacji powietrza.

Malutki Lenny wpatrywał się w czarno-białe motyle krążące nad jego głową. Teraz dla odmiany fruwają u nas ptaki. Taką dekorację, niekoniecznie do pokoju dziecka,  można bez większego trudu wykonać samemu.

Potrzebujemy:

1) patyki (ja pomalowałam je na biało)

2) cienką mikrogumę (w większości sklepów papierniczych)

3) żyłkę

4) ewentualnie inne elementy ozdobne ( ja znalazłam w domu filcowe kulki)

Pisząc sobie tę notkę patrzę na latające w pokoju ptaki i muszę przyznać, że to bardzo przyjemny widok, nie tylko dla malucha, tak że polecam :)

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness