KONIEC MATKI POLKI

16/04/2015
Blog roku 2015
alternative parenting blog
dad playing with newborn daughter
best parenting photo
Playing with 1 month old  daughter
playing with daughter
safe playing with kids
bearded dad having fun with his small daughter
creative newborn photoghrapy
father chilling with his newborn
beautiful parenting pictures of dad and daughter

Hello dad

 

What’s a typical mom in Poland like? There are moms who forget about who they really are as soon as they push their babies out. They post their children images instead of their own as their profile pictures on Facebook. Black and white are the only colors they see. There’s nothing in between.  Then there’s this second type. An alpha mom. She takes care of children, cooks, drives, works and looks gorgeous at the same time. Always tries to outdo other moms.

 

Is there anything in between? I believe so. Moms who are sometimes beautiful and sometimes not. Loving and detached. Happy and sad.  These I can definitely relate to. They let a lot of space for dads so that they can enjoy the magic of parenthood together. So it’s not only about kids but it’s also far from being perfect. It’s like travelling new lands. Together. 

 

 *****

 

W Polsce są dwa typy matek. Do takiego wniosku można by dojść śledząc to, co się dzisiaj dzieje w mediach.

 

Z jednej strony mamy stereotypową matkę Polkę. Definicja takiej matki jest tak samo prosta jak jej zero-jedynkowy świat. Jeśli dziecko, to nie kariera. Jeśli mąż, to niedzielny obowiązek małżeński. Jeśli sexi, to nie matka. I drugi typ. Matka alfa. W 100 % wyemancypowana, ale bez wąsa i nadmiernego testosteronu. Nic nie musi, wszystko może, a co najlepsze, odnosi sukces w każdej dziedzinie. Jej znaki rozpoznawcze to wypielęgnowane paznokcie, ładnie uczesane dziecko, doktorat na koncie, świetne wyniki sprzedażowe i idealny mąż. Bardzo często na tyle ogarnęła swoje życie, że radzi innym matkom jak powinny wychowywać swoje dzieci. Łącznie z radami czy dzieciom można malować paznokcie i od jakiego wieku.

To dwa skrajne portrety.

 

A co z magią rodzicielstwa? Być rodzicem to dla mnie przede wszystkim odkrywanie świata na nowo, bycie dla siebie i bycie dla kogoś jednocześnie. To coś więcej niż świat kręcący się wyłącznie wokół dzieci, ale mniej niż bycie idealną matką. Jest też przestrzeń dla taty, który jest całkiem pomijany w aspekcie dyskusji o rodzicielstwie. To po prostu bycie rodziną. Razem. Inaczej niż wcześniej. Mam tylko nadzieję, że nie jestem w mniejszości?

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness