KATO COFFEE SHOPS

21/06/2015

While travelling we just love discovering new coffe shops that serve good coffee and snacks. It's not that we've got to hit up every hipster spot in the area but it's always nice to find a place where you can just take a break and chill.

If you happen to be in Katowice and you're in need of good coffee or cake, we highly recommend Cafe Byfyj - a bistro and a coffee shop with the Silesian vibe, located in Nikiszowiec. It's one of those places that you have to visit at least once while in Katowice, otherwise, you're just not cool LOL I love getting their cappucino. And those cakes. Mmmm.... Delicious...

*****

Podczas naszych podróży zawsze szukamy nowych, fajnych miejsc , w których można spokojnie usiąść, popatrzeć na okolicę przez witryny i napić się pysznej kawy. Chętnie do nich wracamy i z każdą kolejną wizytą czujemy się w nich bardziej jak w domu. Takie właśnie są trzy kawiarnie, które odkryliśmy podczas naszego pobytu w Katowicach i okolicach.

Jakiś rok temu zakochaliśmy się w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec i za każdym razem, kiedy jesteśmy na południu Polski wracamy tam aby poczuć śląskiego ducha. I to właśnie na Nikiszowcu mamy swoje dwa miejsca , w których można świetnie odpocząć i napić się dobrej kawy.

Cafe Byfyj to kawiarnia i bistro nawiązująca swym wystrojem do starej kuchni śląskiej. Dawno nie piłam tak dobrego cappucino. Kawa w tym miejscu pochodzi z małych spółdzielni rolników zrzeszonych w Organizacji Sprawiedliwego Handlu. Kawiarnia prowadzona jest przez rodzinę z piekarskimi i cukierniczymi tradycjami, więc nic dziwnego, że mają tutaj pyszne ciasta. Dokładnie w moim stylu - proste, bez kremów, z dużą ilością owoców... Aż zrobiło mi sie smutno, ze wkrótce wyjeżdżamy i nie będe mogła ich ponownie spróbować przez najbliższy czas....

 

 Zillmann Tea & Coffee

There's one more interesting place in Nikiszowiec-Zillmann Tea & Coffee. Inspired by the coal mine heritage, it's a great spot to cool down on a hot summer day. We loved their hot apple pie with ice cream.

*****

Przed upałami i słońcem można szukać schronienia w Zillmann Tea & Coffee - kawiarni nawiązującej do górniczych tradycji Nikiszowca. Bardzo fajnie, że powstało na Nikiszowcu miejsce, które zawdzięcza swą nazwę architektom, którzy stworzyli projekt osiedla. W Zillmannie mają pyszną szarlotkę z lodami.

Nasza śląska przygoda powoli dobiega końca. Fajnie jest zmienić klimat na nieco dłużej niż to zazwyczaj na wyjeździe wakacyjnym bywa. Odwiedzić kilka nowych miejsc. Popatrzeć na świat z innej perspektywy.. Miłego wieczoru xxx

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.