10 FILMÓW DLA DZIECI, NA KTÓRYCH NIE BĘDZIESZ SIĘ NUDZIĆ

03/11/2015
fotografia z filmu o pippi langstrumpf przedstawiająca Pippi idąca po poręczy werandy w letnim drewnianym domku

źródło: buzfeed.com

Our top 10 family movies

 

Jesteście fanami kina? My byliśmy przed pojawieniem się dzieci :) Później bywało różnie. Teraz Lenny jest już w takim wieku, że możemy robić to wspólnie na domowym ekranie. Tylko tu pojawił się pewien problem. „Bezpieczne” pozycje kinowe dla małych dzieci są z reguły nie do przejścia dla dorosłego kinomana. Nie łatwo jest znaleźć filmy, które byłyby dopasowane zarówno dla nas, jak i dzieci. Z kolei nie wszystkie znalezione spełniają wygórowane wymagania małych i dużych widzów równocześnie ;) Przez ostatni rok obejrzeliśmy sporo takich filmów i kilka z nich zdecydowanie możemy polecić. Oto nasza lista filmów dla dzieci, które sami chętnie oglądaliśmy:

 

01. SEKRETY MORZA (SONG OF THE SEA) 

Jedna z piękniejszych baśni, jakie widzieliśmy. Cudowna grafika, wciągająca historia i dwuwymiarowy wątek (inny dla dzieci i rodziców). Majstersztyk animacji! Po prostu musicie go zobaczyć :)

02. PONYO (GAKE NO UE NO PONYO)

Niesamowicie klimatyczna opowieść w stylu japońskim. Dość szybka akcja i piękna grafika 2D. Historia małego chłopca mieszkającego nad morzem w malowniczej miejscowości, opowiedziana w bardzo poetycki sposób.

03. FANTASTYCZNY PAN LIS (FANTASTIC MR. FOX)

Bardzo malarska i niezwykle oryginalna animacja z zabawnymi dialogami i miejscami abstrakcyjnym humorem. Nas urzekła  plastyczność i przekaz filmu opartego na książce dla dzieci. Jest to chyba najbardziej oryginalna animacja, jaką widzieliśmy. 

04. W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI (INSIDE OUT)

Humorystyczna podróż do wnętrza umysłu 11 - latki. Świetna komedia z zakodowanym wątkiem edukacyjnym i porywającą akcją. Dobra zabawa dla całej rodziny :)

05. KSIĘŻNICZKA KAGUYA (KAGUYAHIME NO MONOGATARI)

Wciągająca, romantyczna historia pewnej nietypowej japońskiej księżniczki, pokazana w niezwykle lekki i zwiewny sposób. Osadzona jest częściowo w dawnej Japonii, więc dodatkowym atutem są malownicze pejzaże i przenikające elementy bogatej kultury kraju kwitnącej wiśni.

06. SEKRET KSIĘGI Z KELLS (THE SECRET OF KELLS)

Barwna historia legendy o jednym z cenniejszych manuskryptów Irlandii. Misterna grafika i baśniowe wątki przeplatające się z historycznymi faktami zawierają dużą ilość magii. 

07. WALL E 

Animacja Sci-Fi z dużą dozą humoru, bezpieczną dla mniejszych dzieci akcją oraz mniej lub bardziej banalnym, ale jednak morałem. Nasz syn na tym filmie bawił się najlepiej :)

08. STRAŻNICY MARZEŃ (RISE OF THE GUARDIANS)

Pełna akcji i dość specyficznego humoru bajka, do oglądania raczej ze starszymi dziećmi ze względu na dość mroczny czarny charakter i sceny walk.

09. KORALINA  (CORALINE)

Ta animacja ujęła nas swoim dreszczowym klimatem, pomysłem i wciskającą w fotel historią. Ta pozycja ze względu na dość mroczny charakter do obejrzenia raczej ze starszym dzieckiem.

10. MARY I MAX

Słodko-gorzka, wzruszająca historia przyjaźni dwójki samotnych ludzi mieszkających na różnych kontynentach. Film przeznaczony raczej dla najstarszych kinomanów.

 

Bardzo chcieliśmy umieścić na tej liście również nową animację "Małego Księcia". Niestety do dziś nie udało nam się go jeszcze obejrzeć, więc póki co pozostanie na naszej liście "must see". Jestem też bardzo ciekawa, czy macie swoje pozycje do oglądania z dziećmi?

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.