ZABAWY Z DZIEĆMI

08/03/2016
kreatywna zabawy z dziećmi w bezpieczne skakanie nad poduszkami
kreatywna zabawy z dziećmi w bezpieczne skakanie nad poduszkami
dziecko bawi się w domu ubrane w żółte kalosze bisgaard
kreatywna zabawy z dziećmi w bezpieczne skakanie nad poduszkami
chłopiec w żółtych kaloszach bisgaard i szarej bluzie grain de chic siedzi na drewnianym stole w mieszkaniu
chłopiec w żółtych kaloszach bisgaard bawi się w domu machając nogami
chłopiec w żółtych kaloszach bisgaard bawi się w podróżowanie
chłopiec w szarej bluzie grain de chic bawi się w mieszaniu z rodzicami
chłopiec w szarej bluzie grain de chic pokazuje rękę podczas kreatywnej zabawy w skakanie

Lenny: bluza (pullover) GRAIN DE CHIC      kalosze (wellies) /BISGAARD

 

Czy zabawy z Twoim dzieckiem zawsze sprawiają Ci niesamowitą przyjemność? Czujesz że żyjesz, kiedy, skaczesz po kałużach,  a Księga Dźwięków tak Cię wciąga, że miałabyś ochotę zarwać noc? Bądźmy szczerzy. Oczywiście można znaleźć całą masę inspirujących pomysłów na kreatywne zabawy z dziećmi, sama pisałam o kilku tutaj, ale nawet najciekawsze z czasem zaczynają się nudzić. Fajnie jest zrobić coś, co przede wszystkim Tobie sprawia przyjemność. Ale jak to? Co dzieckiem? Tak po prostu je zostawić i skoncentrować się na sobie? Otóż wcale nie! Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ja chyba znalazłam na to sposób, który w dodatku jest banalnie prosty. Zastanów się, co sprawia Ci dużą przyjemność. Ćwiczenia z Chodakowską, kąpiel w wannie, planowanie kolejnych podróży, a może jazda na rowerze? Teraz wystarczy chwilę pomyśleć, jak włączyć dziecko do naszych czynności i gotowe. Dziecko już ćwiczy z Tobą wykonując śmieszne pozy, próbując naśladować mamę albo wymyśla kolejne rzeczy niezbędne do wzięcia ze sobą na wycieczkę itd. To naprawdę może być świetna zabawa dla wszystkich :) Dzieci nie trzeba długo namawiać do spróbowania czegoś nowego. Wystarczy trochę kreatywności i otwartości na zmiany i mamy nieskończoną kopalnię pomysłów na zabawy.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Tak np. powstał ten mini projekt fotograficzny. Leonard nie lubi pozować, ale uwielbia zabawy z tatą. Szczególnie skakanie, bieganie i... latanie w powietrzu ;) I tak, Leonard świetnie się bawił, a ja mogłam poszaleć z aparatem, czyli skoncentrować się na czymś, co kocham najbardziej :) Wyprzedzając pytania – zabawa była w 100% bezpieczna ;)

A może robiliście już jakieś nietypowe rzeczy w Waszymi dziećmi? Z chęcią poczytam, jak się razem bawicie :)

*****

BORED NO MORE!

Is playing with your kid always the best thing you can imagine doing? You know, feeling alive jumping in muddy puddles? Reading about the incredible adventures of Peppa Pig? Let's face it. Sometimes you'd rather do more grown-up staff. But does this mean there's no place for your kid in your adult zone? Of course not! But how to keep the kids entertained while having fun yourself? You just need to get creative and open-minded. That's how this little photo project was born. Lenny hates posing for photo shoots but he loves playing with his dad. Jumping, running and being tossed up. So the boys were having fun and I was happy doing what I like doing most - taking pics :)

 

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness