ROWEROWY SZLAK MENNONITÓW

19/06/2014
z dzieckiem na rowerze
rowerowe wyprawy rodzinne
szlak rowerowy gdańsk
rowerem z dzieckiem po żuławach
tata i dziecko w podróży
blog parentingowy
parentingowy szlak mennonitów
rowerowa wycieczka z dzieckiem
lifestyle parentingowy

Czy wiecie, że na przełomie  XVI i XVII w. Gdańsk był jednym z bardziej wpływowych miast Europy? Liczyły się z nim największe metropolie a dzięki polskiemu zbożu eksportowanemu z Gdańska można było wyżywić połowę kontynentu. W tym czasie Żuławy Wiślane były zamieszkiwane przez ludność holenderską, częściowo wyznania mennonickiego, która uporządkowała wały wiślane. Rowy melioracyjne i systemy odwadniające osuszyły depresyjny teren i działają do dziś. Na mnie ta historia zrobiła równie duże wrażenie jak trasa rowerowa Mennonitów, którą często pokonujemy naszą trójką. Ścieżkę lubimy nie tylko ze względu na malownicze widoki, ale też dlatego, że jej początek jest w centrum Gdańska a niewiele osób o niej wie.

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.