NOWE MIEJSCA W 3MIEŚCIE - ECS

19/09/2014

Sporą część wakacji spędziliśmy poza Gdańskiem. Po powrocie z wielką radością stwierdzamy, że w mieście powstało sporo nowych, inspirujących miejsc, które w wolnym czasie staramy się odkrywać. Jednym z nich jest Europejskie Centrum Solidarności.

Architektura tego miejsca wzbudza skrajne emocje. Nam osobiście podoba się ta cortenowa bryła. Trochę niepokojąca, ale jednak nie przygnębia. Nowoczesna i odważna, ale współgrająca ze stoczniowym otoczeniem. Jakby wielki skorodowany statek zacumował na Placu Solidarności. Można by jeszcze dużo o niej napisać. Nas jednak najbardziej urzeka jej urbanistyka, czyli to, co dzieje się dookoła budynku. W Gdańsku wciąż brakuje dobrze zagospodarowanych przestrzeni publicznych, gdzie można usiąść, poczytać w spokoju, zjeść drugie śniadanie na ławce słuchając szumu fontann. To miejsce zdecydowanie do takich należy. Tak że na pewno będziemy tu wracać, szczególnie o poranku, gdy nie ma jeszcze tłumów.

Zewnętrze poddaliśmy już analizie, czas zajrzeć do środka;) Do końca września zwiedzanie wystawy ECS-u jest bezpłatne, i do tego Was serdecznie zachęcamy :)

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness