KONKURS - GDAŃSK NA ŚWIĘTA

09/12/2015
tłum turystów spaceruje po Długim Targu w Gdańsku podziwiając rozświetloną choinkę oraz pięknie podświetlony ratusz Głównego Miasta
perspektywa odnowionej brukowanej ulicy Piwnej z widokiem na Wieką Zbrojownię w Gdańsku wieczorową porą
pyszna kawa z czekoladą podana z ciastem marchewkowym na Gdańskiej starówce
spacerująca po brukowanej uliczce dziewczyna ubrana w szary płaszczyk i wełnianą czapkę
zimowy widok malowniczej brukowanej ulicy Grabary w Gdańsku z widokiem wież Wielkiej Zbrojowni
kolorowa rowerzystka przejeżdża przed rozświetloną witryną ze świąteczną dekoracją sklepu przy ulicy Garbary w Gdańsku
przystrojony świątecznie rower wiszący w witrynie restauracji przy ulicy Garbary w Gdańsku
mama w zimowej kurtce spaceruje z małą córeczką w wózku po Gdańskim Długim Pobrzeżu przy rzece Motławie
postać kobiety stojąca w bramie Mariackiej w Gdańsku przygląda się wieczornej ulicy Mariackiej
wykonane przez lokalnych rzemieślników i artystów ozdoby świąteczne, figurkui aniołków sprzedawane na ulicy Mariackiej w Gdańsku
świąteczna dekoracja,, choinka wykonana z szyszek w witrynie jednej z restauracji na Gdańskiej Starówce
ogromna ilość win stojących w witrynie kafejki przy ulicy Mariackiej w Gdańsku
nocny widok na ulicę Mariacką w Gdańsku
stara latarenka ze świeczką tworzy niesamowity świąteczny klimat ulicy Mariackiej w Gdańsku
tłum turystów spaceruje po Długim Targu w Gdańsku podziwiając rozświetloną choinkę oraz podświetlony ratusz Głównego Miasta
tłum turystów spaceruje po Długim Targu w Gdańsku podziwiając świąteczną atmosferę  oraz choinkę
tłum turystów fotografuje się przed choinką oraz świątecznie udekorowanym neptunem na starówce w Gdańsku
młoda mama z córką przygląda się dekoracjom świątecznym oraz wieży ratusza na Długium Targu w Gdańsku
czteroosobowa rodzina stoi przed rozświetloną choinką na brukowanym rynku długiego targu w Gdańsku
turyści spacerujący wieczorem po rozświetlonej świątecznymi dekoracjami ulicy Długiej w Gdańsku
świątecznie udekorowana i rozświetlona, grudniowa ulica Długa w Gdańsku
przechodnie podziwiają światełka dekorujące kamienice przy ulicy Długiej w Gdańsku
świątecznie udekorowana i rozświetlona, grudniowa ulica Długa w Gdańsku z widokiem Złotej Bramy i wieży Katowni
tata niesie synka po świątecznie przystrojonej ulicy Długiej na gdańskiej starówce
postacie w strojach z XVIIIw. spacerują po wieczornych, rozświetloncyh dekoracjami świątecznymi uliczkach Głównego Miasta w Gdańsku, w tle oświetlona wieża Ratusza
rozśwetlony, magiczny bożonarodzeniowy jarmark z tłumem owiedzających rozstawiony przy Katowni na Targu Węglowym w Gdańsku
rozbawieni turyści jadący na karuzeli jarmarku bożonarodzeniowego na Targu Węglowym w Gdańsku
dziewczyna na Długim Pobrzeżu, ubrana w futrzany kaptur zachęca do odwiedzenia Gdańska

Nie mam nic przeciwko tłumom turystów w Gdańsku latem, ale zdecydownie wolę zimowy klimat miasta. Uwielbiam nasze rodzinne spacery po rozświetlonych uliczkach Głównego Miasta. Po przedszkolu Lennego zawsze chwilę musimy się pokręcić po okolicy. Dla dzieci to niesamowita frajda. Dopiero godzina 16, a już zupełnie ciemnno i tylko te zapalone latarnie, błyszczący bruk, pięknie udekorowane witryny i świąteczny klimat Jarmarku Bożonorodzeniowego. Już od początku grudnia czuć magię. Witryny kamieniczek pięknie się żółcą, a wokół aromat słodkich korzennych przypraw i grzanego wina sprzedawanego na świeżym powietrzu. Nasz mroźny spacer zawsze kończy się w okolicach Piwnej i Mariackiej, kubkiem najlepszej belgijskiej czekolady z chilli i małym co nieco... Jak dla mnie ciasto marchewkowe nie ma sobie równych. Już nie mogę się doczekać kolejnego spaceru. Jutro może alternatywa kawowa z dripa i swieżutkie bajgle z hummusem z widokiem na gdańskie kamieniczki... <3

*****

I don't mind crowds of tourists in Gdańsk in the summer but to be honest, I love my city in the winter. Walking the wonderfully lit streets of the Main Town makes me feel incredibly festive. Rarely do we head back home straight after I pick up Lenny from his kindergarten. We like to wander around the city, instead. For kids it's fun. 4pm and it's already so dark. Only those shiny street lamps, reflecting light on the pavements, beautifully decorated windows and that festive spirit of the Christmas Market. The holiday magic takes hold as soon as December arrives. I love this period of time in my city. Starting off the day with freshly-brewed drip coffee on Mariacka Street and warming up with a steaming mug of the best Belgian hot chocolate on Piwna. Could there be anything better than that? :)
I've got a really nice surprise for you. You can win a weeknd stay in a luxury hotel in the heart of Gdansk for the family of 4 ! Scroll down to read all the details.

 

plakat konkursowy w którym można wygrać pobyt w hotelu w Gdańsku
 

 

WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE:

1. Będzie nam bardzo miło jeśli polubisz nasz fanpage KtosNaPrzyczepke, ale nie jest to warunek konieczny

2. Odpowiedz na pytanie: "Dlaczego właśnie Ty powinieneś spędzić weekend w luksusowym hotelu w Gdańsku"  w komentarzach pod tym wpisem na naszym blogu lub pod wpisem o konkursie na naszym fanpage FB (max 3-4 zdania)

 

Komentarze możecie dodawać do 16.12.2015r. do godziny 12:00 w południe. Wyniki konkursu - przyznanie nagrody głównej dla najciekawszej naszym zdaniem odpowiedzi oraz nagrody pocieszenia (wyróżnienia), opublikuję pod tym wpisem 18.12.2015.r i poinformuję o tym na naszym fanpage FB :)

Bądźcie kreatywni i przekonajcie nas, że to Wam powinniśmy przyznać nagrodę :)

Komentarze na blogu możecie wpisywac również jako "gość" - bez konieczności logowania do Disqus. Wystarczy wpisać komentarz, podać nazwę (wystarczy imię) oraz adres email, a następnie zaznaczyć pole "chcę komentować jako gość".

 

 

 NAGRODY

Sponsorem nagrody głównej jest Miasto Gdańsk

NAGRODA GŁÓWNA - Voucher na pobyt w hotelu Grand Cru dla 4 osobowej rodziny (2 osoby dorosłe plus 2 dzieci do lat 12) na 2 noclegi wraz ze śniadaniami w formie bufetu. Voucher do wykorzystania od 06.12.2015r. - 29.02.2016r. z wyłączeniem 31.12.2015r.

voucher konkursowy - do wygrania pobyt w luksusowym hotelu w Gdańsku

 

WYRÓŻNIENIE - Album "Mapy" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Do wygrania w konkursie Mapy Mizielińskich

 

 *****

 

CONTEST RULES
1.It's not a must but it'll be great if you stay in touch with us. Just like KtosNaPrzyczepke on FB :)
2. Leave a comment here or on our page on Facebook with an answer why it's you who should spend a weekend in Gdańsk (max 3-4 sentences)

You can send your answers till 16/12/2015, 12pm. The winner will be announced on the 18th Dec, 2015 here under this post.

(if you decide to give an answer on our blog, you don't have to log in to Diqus, you can comment as a guest. Just leave your name and your email address)

 

THE MAIN PRIZE

A voucher for a two-night stay in a luxury hotel Grand Cru in the heart of the city for a family of 4 (2 adults + 2 kids aged <12 years old) with buffet breakfast. Voucher is valid from the 6th Dec, 2015 -29th Feb, 2016, excluding 31/12/2015.

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

Na wstępie chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za udział. Ostatecznie udało nam się przeczytać wszystkie Wasze komentarze, których było ponad 100 i... naszym zdaniem wszystkie zasługują na nagrodę :) Najchętniej nagrodzilibyśmy więcej osób, ale niestety mamy tylko jeden voucher... To była naprawdę jedna z cięższych decyzji, jakie ostatnio musieliśmy podejmować. Z jednej strony bardzo się cieszymy, że możemy jednej osobie podarować prezent, z drugiej, tyle fajnych odpowiedzi pozostanie bez nagrody... Ale cóż... Takie są reguły. Bądźcie z nami. Na pewno zorganizujemy jeszcze niejeden konkurs.

 

Po długich i burzliwych debatach uznaliśmy, że przyznamy nagrodę główną Oliwii, za „bezczelną” o nią walkę. Chcielibyśmy jej podarować podróż do krainy jej dzieciństwa ,tak aby mogła stanąć twarzą w twarz z ważniakiem Neptunem i wywrzeszczeć mu, że już się go nie boi :)

Serdecznie gratulujemy!!!

Natomiast wyróżnienie w postaci albumu „Mapy” powędruje do Katarzyny Kulińskiej – Pluta jako nagroda dla pilnej córki - Zuzi. Mamy nadzieję, że album zainspiruje Was do wielu wspólnych podróży po najciekawszych zakątkach świata :)

 

W najbliższych dniach skontaktujemy się z Wami :)

 

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM za udział. Bardzo miło czytało nam się Wasze komentarze. Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób chciałoby odwiedzić nasz piękny Gdańsk.

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.