ARTHOUSE DIZAJN

24/09/2014

Niektórzy szukają dobrego dizajnu w galeriach, drogich sklepach, na targach dizajnu. Jasne, tam można znaleźć fajnie zaprojektowane, funkcjonalne przedmioty. Ale może warto rozejrzeć się dookoła nas. Żyjemy w świecie rzeczy zaprojektowanych. Czy jednak myślimy o patelni, grillu, odkurzaczu czy opakowaniu czekolady jak o przemyślanych wynalazkach? Myślę, że przedmioty, które używamy na co dzień często są dla nas tak oczywiste, że zupełnie nie jesteśmy na nie uwrażliwieni.  A gdyby tak spojrzeć na kaloryfer z nieco innej perspektywy?

Jakiś czas temu dostaliśmy w prezencie Ilustrowany Elementarz Dizajnu Ewy Solarz. Autorka wybrała 100 przedmiotów codziennego użytku, które zostały narysowane przez 25 polskich ilustratorów młodego pokolenia. Myślę, że ta książka to fajna lekcja dizajnu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W szkole uczymy się, kto skomponował dany utwór, napisał książkę czy namalował obraz. Jakoś jednak bardzo często pomijamy architektów i projektantów. Na pewno Alexandrowi Samuelsonowi byłoby bardzo miło, gdybyśmy wiedzieli, że to on wymyślił oryginalną butelkę coca-coli, którą po kształcie można z łatwością rozpoznać nawet w ciemności.

Ilustrowany Elementarz Dizajnu często towarzyszy nam w parku, podróży, ale najlepiej czytało nam się go w kawiarni ARTHOUSE przy Olejarnej 2 w Gdańsku, gdzie ostatnio często zaglądamy. Miejsce niezwykle klimatyczne, będące częścią GALERII PIONOVA. W tym   industrialnym wnętrzu zmiękczonym filcem i włóczką można napić się dobrej kawy i poczytać książkę, będąc jednocześnie wewnątrz galerii.

 

Projekt wnętrza:

Koncepcja: Anna Brudzińska i Piotr Grosz

Realizacja: Mesmetric/ Helena Pachut

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness