6 DEKORACJI NA HALLOWEEN DIY

27/10/2016
dekoracje na halloween

Wieczór Halloween. Kiedyś był to dla mnie po prostu dobry horror przy świecach. Teraz staram się trochę bardziej wysilić, żeby dzieci miały dobrą zabawę :) Co wykombinuję w tym roku? Oto moje 6 pomysłów na dekorację i przekąski halloween DIY. ( Uwaga, wszystkie szablony znajdziecie na samym dole wpisu )

1. Bananowe duchy / Hatifnatowie
Halloween kojarzy się głównie ze słodyczami, ale ja mam dla Was zdrową propozycję. Dodatkowo bardzo prostą. Co powiecie na banany? Ale nie takie zwykłe, tylko banany duchy :)  Wystarczy dokleić bananom oczy i buzie. Ja użyłam małych kuleczek zbożowych w czekoladzie ( w większości marketów na dziale z artykułami do dekoracji ciast). Niby tylko banany, ale w takiej odsłonie smakują nieco inaczej ;)

małe duchy zrobione z bananów i groszków czekoladowych

 

2. Budyń czekoladowy z nagrobkiem
Bardziej słodyczowa (jak mówi mój Lenny:))) propozycja to budyń czekoladowy z herbatnikami, na których piszemy pisakiem do ciast RIP. Prosta, bardzo halloweenowa przekąska :)

przekąska na halloween, budyń z herbatnikiem z napisem RIP

 

3. Mleczny shake duch
Miksujemy banany z mlekiem. Ja użyłam dwóch bardzo dojrzałych bananów na półtorej szklanki mleka i otrzymałam dwa shake'i. Dodajemy bitą śmietanę, oczy z groszków czekoladowych i napój duch gotowy :)
shake z mleka i bananów oraz bitej śmietany w kształcie ducha na halloween

 

4. Mobil nietoperze
Lubię mobile. Zazwyczaj jeden wisi gdzieś u nas w domu. Kiedyś zresztą pokazywałam Wam już pomysł na tą zwiewną dekorację tutaj. W bardzo łatwy sposób można stworzyc coś podobnego z okazji Halloween. Ptaszki zamieniamy tylko na nietoperze:)
Co potrzebujemy?
pianka lub brystol w kolorze czarnym, żyłka, sztywna gałązka
Wycinamy nietoperze (możecie skorzystac z moich szablonów, do ściągnięcia na samym dole pod wpisem). Ja wybrałam dwa najmniejsze rozmiary szablonów. Zawieszamy je na gałązce na różnej wysokości, np. nad stołem lub jeśli nie mamy na czym powiesic, można również zamontowac mobil  na ścianie zamiast obrazu.

mobil z czarnymi nietoperzami z papieru DIY

 

5. (Nie)tradycyjna dynia
Wycinanie dyni to u nas tradycja. Dzieci to uwielbiają, ale jeśli nie chce Wam się bawić w wycinanki lub uważacie że pomarańczowa, olbrzymia dynia to niezbyt stylowa dekoracja mieszkania, zawsze można pomalować ją na dowolny kolor (my chcieliśmy mieć białą), a zamiast wycinania narysować jej buzie czarnym markerem :) Szablony do odrysowania/ wycinania dyni znajdziecie na samym dole, pod wpisem :)

dynia pomalowana na biało z czarnymi oczami na halloween

6. Pająki z papieru
Zamiast tandetnych plastykowych ozdób, jakich teraz jest mnóstwo w sklepach, proponuję wycięcie papierowych pająków. Oprócz lepszego efektu, wspólne wycinanie to też fajna zabawa dla dzieci.

czarne pająki z papieru DIY na halloween

Czarny brystol formatu A4  przecinamy wzdłuż na dwie części, a potem jeden taki pasek składamy  na pół i jeszcze raz na pół.

wykonanie pająków na halloween DIY

czarne pająki z papieru DIY na halloween

 

Następnie odrysujemy połowę pająka (mój szablon do ściągnięcia znajdziecie na samym dole pod wpisem). Środek pająka powinien być przyłożony od strony zagiętej krawędzi.

wykonanie pająków na halloween DIY

 A następnie wycinamy po obrysie.

pająk DIY na halloween

Po rozłożeniu mamy dwa piękne pająki. Świetna dekoracja stołu lub ścian.

szablon do pająków DIY haloween

Happy Halloween!!

SZABLONY DO ŚCIĄGNIĘCIA:

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.