4 NA PRZYCZEPCE

15/03/2015
Dobry blog parentingowy.
Alternatywne zabawy dla dzieci - czasem warto pozwolić dziecku na odrobinę szaleństwa.
Parenting nie oznacza nudnego czasu spędzonego na opiece nad dzieckiem.
Szaleństwa na łóżku - dzieci uwielbiają.
Niedzielny poranek można spędzić bardzo relaksująco.
Kiedy nadejdzie niedziela, easy sunday morning interpretujemy z dużym dystansem :)
Tata z dziećmi - czy dobrze się bawicie?
Blogujący tata spędza rodzinny czas na zabawie.
Kiedy w domu pojawia się kolejne dziecko, niedospanie rekompensują cudowne chwile z dziećmi.
Parenting w wersji tatowej.
tata bloguje o swoim czasie z rodziną.
Kiedy tata zostaje z dziećmi, zabawki są zbędne :)

„Oj przydałby się ktoś na przyczepkę”. Już nie pamiętam, kto to powiedział. Ja czy Michał. Tak czy inaczej, od prawie 3 tygodni mamy na przyczepce dwóch małych pasażerów: Lennego i Emilkę :) Od tej chwili nasze niedzielne poranki już nigdy nie będą takie same…

Czy z dwójką jest ciężej? Czy już zupełnie nie ma czasu na sen? Czy starsze rodzeństwo musi czuć się odrzucone? Zanim zadebiutowaliśmy jako 4-osobowa rodzina zadawałam sobie mnóstwo pytań i mimo porad innych mam oraz setki przeczytanych poradników, nie znałam odpowiedzi. Nie wiedziałam jak to będzie w naszym przypadku.  Teraz, kiedy okres adaptacji mamy już za sobą, dochodzę do wniosku, że bycie rodzicem dwójki dzieci to niesamowite doświadczenie. Wystarczy pozytywne podejście, kilka sprytnych rozwiązań i wcale nie musi być tak ciężko.  Karmienie noworodka można przecież wykorzystać na wspólne czytanie ze starszym dzieckiem. Sposób na zbuntowanego malucha? Chusta. Dziecko jest zadowolone , bo zaspokajamy jego potrzebę bliskości, a my możemy posprzątać, pobawić się ze starszym dzieckiem lub posurfować po necie. Co zrobić jeśli starsze dziecko nie chce już jeździć w wózku, a my chcemy się wybrać na daleki spacer? Fajnym rozwiązaniem jest dostawka do wózka, dzięki której nie musimy poruszać się w żółwim tempie, a starszak ma przy okazji niezłą zabawę. Codzienna kąpiel wieczorna dwójki? Jasne, jest wielu zwolenników, ale po co pozbawiać skórę naturalnej warstwy ochronnej? Kąpiel co drugi dzień w zupełności wystarczy. Tych kilka prostych trików zdecydowanie ułatwiło nam życie w ostatnim czasie. 

Poza tym, przy drugim dziecku mamy zdecydowanie więcej pewności siebie. Nie analizujemy godzinami konsystencji kupki, nie mylimy czkawki z dusznościami, nie budzimy dziecka  w nocy co 3 godziny na karmienie i nie każemy maluchowi spędzić pierwszego miesiąca życia w  "łapkach niedrapkach".

To prawda, że nasze niedzielne poranki już nigdy nie będą takie same. Będą zdecydowanie ciekawsze ;)

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.

randomness