10 SPOSOBÓW NA SPĘDZENIE CZASU Z DZIEĆMI

26/12/2015

Ostatnie dni upłynęły nam w miłej, rodzinnej atmosferze, Tradycyjnie, przy nieco zbyt dużej ilości jedzenia. Ale jutro niedziela:) Idealny dzień na oderwanie się od świątecznego stołu i zrobienie czegoś kreatywnego.

Podrzucam Wam kilka fajnych, sprawdzonych pomysłów na wspólne chwile z dziećmi. Piszcie jakie Wy macie sposoby na czas wolny :)

 

  1. Piknik o wschodzie słońca. Zimą słońce wschodzi na tyle późno, że bez problemu można wybrać się rodzinnie na to niesamowite show bez konieczności zrywania się z łóżka o nieprzyzwoitej porze.

  2. Gra scavenger hunt. Robimy listę przedmiotów – może tegorocznych prezentów gwiazdkowych? A następnie rozmieszczamy je w różnych częściach domu. Zadaniem dzieci jest odnalezienie wszystkich rzeczy z naszej listy.

  3. Quiz rodzinny – przygotowujemy pytania dotyczące naszej rodziny na małych karteczkach, a następnie losujemy po kolei z kapelusza i odpowiadamy na nie. Dla dzieci to świetna zabawa i fajny sposób na poznanie rodzinnych historii.

  4. Puszczanie latawca – super sposób na urozmaicenie rodzinnych spacerów. Można też zrobić latawca DIY i mieć jeszcze większą frajdę :)

  5. Smaki świata – dziecko wybiera jakiś kraj na mapie świata. Im mniej znany, tym ciekawiej dla nas. Wyszukujemy w Internecie info na temat kuchni wybranego kraju, a następnie próbujemy przygotować tradycyjny przysmak tego kraju. Co powiecie na Faikakai Malimali – deser z Tonga?

  6. Domowe kino – aranżujemy salę kinową, robimy domowe chipsy i oglądamy nasz ulubiony film :)

  7. Gra „Szpieg” - Wybieramy coś, co jest w zasięgu naszego wzroku, opisujemy to, a dziecko odgaduje, co mamy na myśli. Np: „Moim okiem szpiega widzę coś okrągłego i niebieskiego. Co to może być?”

  8. Teatrzyk cieni – włączamy rzutnik (lub mocną lampkę) i za pomocą rąk lub różnych przedmiotów odgrywamy śmieszne scenki. U nas świetnie sprawdzają się też zabawki, w szczególności figurki zwierząt :)

  9. Zdjęcie dnia – mój trzylatek bardzo często dobiera się do aparatu w telefonie. Zamiast pstrykać nieprzemyślane zdjęcia, wpadłam na pomysł, że można dziecku rzucić wyzwanie fotograficzne, np. kilka przedmiotów, części ciała, które mają znaleźć się na zdjęciach :)

  10. Przejażdżka autobusem lub tramwajem – dla tych, którzy na co dzień poruszają się samochodem, to naprawdę fajne doświadczenie. Taka niedzielna wyprawa z kasowaniem biletu i przechyłami na zakrętach to naprawdę coś co sprawia dzieciom sporą frajdę :)

 

Witaj :) Na tym blogu dzielimy się naszymi codziennymi kadrami i rzeczami, które nas inspirują. Ania i Michał. Więcej o nas

Archiwum

Kontakt

ktosnaprzyczepke@gmail.com

FacebookYoutubePinterestRSS

Newsletter

Zawartość widoczna na stronie jest chroniona prawami autorskimi i jest własnością lolove.pl (dawniej ktosnaprzyczepke.pl), chyba że zaznaczono inaczej. Wykorzystywanie zdjęć oraz treści widocznych na stronie jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody autorów.